ترس و نگرانی را کنار بگذارید (قسمت اول)     1400/03/18

 

غلبه بر ترس‌هایی که در وجود ما نهفته است، می‌تواند قدم بزرگی در رسیدن به موفقیت باشد

غلبه بر ترس برای موفقیت شما ضروری است و آینده متعلق به افرادی است که مخاطره‌پذیر هستند و کمتر به دنبال امنیت دائمی هستند و علاوه بر این، هرچه بیشتر به دنبال امنیت باشند، کمتر از آن بهره‌مند خواهند شد، اما هرچه بیشتر به دنبال فرصت باشند، احتمال دستیابی به امنیتی که می‌خواهند بیشتر است.

 

دیگر نگران نباشید و شجاعت خود را افزایش دهید

یک راه برای جلوگیری از نگرانی و جرأت پیدا کردن برای انجام یک کار، برنامه‌ریزی و آماده‌سازی کامل از قبل است. بنابراین، اهداف مشخصی را برای خود تعیین کرده و سپس اطلاعات را جمع‌آوری کنید.

در زمینه انتخابی خود مطالعه و تحقیق کنید و برنامه‌های دقیق عملی را بنویسید و سپس اولین قدم را برای رفع استرس بردارید.


نوع دوم شجاعت داشتن است. یعنی شجاعت تحمل کردن، مقاومت کردن و ثابت‌قدم ماندن پس از شروع یک کار است، زیرا مقاومت کردن برای انجام یک کار، نوعی صبر شجاعانه است و یکی از نادرترین صورت‌های شجاعت محسوب می‌شود.


صبر شجاعانه داشتن، توانایی ایستادن پس از شروع کار و قبل از دریافت بازخورد یا نتیجه اقدامات خود است که لازم است برای کار خود برنامه‌ریزی کنید و برنامه خود را انجام دهید؛ به طوری که حتی در مواجهه با ناامیدی و عقب‌ماندگی‌های غیرمنتظره، به طور صبورانه پابرجا باشید.به طور آگاهانه، معاشرت کردن و هم‌نشین شدن با دیگر مردان و زنانی که به نظر می رسد مثبت هستند و از زندگی نمی ترسند را انتخاب کنید و در عوض، از افراد منفی و کسانی که همیشه به دنبال امنیت می‌گردند و احساس ترس نسبت به زندگی دارند، دوری کنید.

اگر می‌خواهید به فردی استثنایی تبدیل شوید، محیط پیشنهادی خود به ویژه محیط انسانی خود را به دقت کنترل کنید.


تشویق کردن دیگران در هر فرصتی به دلیل قانون بیان، یک روش فوق‌العاده برای ایجاد شجاعت در خود و جلوگیری از نگرانی است. بنابراین، به دیگران بگویید دنبال آن بروید! ” و اینکه “شما می‌توانید این کار را انجام دهید! ” چراکه هرچه دیگران را بیشتر تشویق و تقویت کنید، احساس دلگرمی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.آخرین نوع ترس، نگرانی است که نوعی هدف‌گذاری منفی محسوب می شود
نگرانی نوعی ترس پایدار و ناشی از بلاتکلیفی است و اگر به صورت طولانی، درباره چیزی نگران باشید، می‌خواهید آن را به زندگی خود جذب کنید، اما واقعیت این است که بیشتر مواردی که مردم نگران آن ها هستند، هرگز اتفاق نمی‌افتند.

یکی از قدرتمندترین تکنیک‌هایی که تا کنون برای غلبه بر ترس، جلوگیری از نگرانی و تسکین استرس ایجاد شده است، عوض کردن منفی‌نگری نسبت به اتفاقات زندگی است که می توان آن ها را به مثبت‌اندیشی تغییر داد و با این کار می‌توان امید داشت که اثرگذاری در زندگی افزایش پیدا کند.